Lastehoidu harjutamine

Enne hoiuga harjutamist võib kodus teha eeltööd ning rääkida lapsele, mis on lastehoid, mida seal tehakse, nimetada lapsehoidjate nimesid — luua positiivne pilt lastehoiust. Lastehoius on kindel päevarežiim (kindlad ajad söögiks, mängimiseks ja uneks), et kohanemine oleks kergem, tuleks mõni aeg varem hakata kodus jälgima hoiurütmi.

ETTEVALMISTUS

Kodune eeltöö tehtud, hoiuga ning lapsehoidjatega tutvutud, käes on aeg alustada harjutamisega. Esimesel nädalal peaksid päevad olema lühemad — hommikusöögist lõunasöögini või vaid paar tundi mängimist. Esimestel päevadel võib lapsevanem ära minna kuni tunniks ajaks. Kindlasti ei tohi salaja ära hiilida kui laps on mänguhoos, ka siis mitte, kui laps hakkab nutma. Lapsele võib enne minekut seletada, mida laps päeva jooksul teeb (sööb hommikust ja mängib, käib õues, sööb lõunat, magab, mängib veel natuke ja siis tulebki emme), olla optimistlik, et päev tuleb kindlasti tore. Lapse võtab enda hoolde lapsehoidja, kes võtab lapse sülle, kaasab ta põnevasse mängu või lohutab muul moel.

Hoiupäeva pikkus

Aegamisi hoius viibimise aeg pikeneb. See, mis tempos last hoiuga harjutada, sõltub väga palju lapsest. Kindlasti tuleb arvestada, et kohanemine võtab aega. Kõigepealt on vaja tutvuda turvaliselt ümbrusega ning seejärel hakkab laps suhtlema ka teiste laste ja lapsehoidjatega. Kui laps kohaneb kiiremini, võib kokkuleppel rühma töötajatega ka esimesel nädalal lõunaund proovida.

On hea, kui lapsel on kaasas mõni turvaline kaaslane kodust. Kas kaisukaru, tekike või muu ese, mis pakub turvatunnet ning on lohutuseks koduigatsuse korral.

Peale hoiupäeva

Arvestama peab ka sellega, et lastehoiuga harjutamise perioodil võib laps pärast hoiupäeva olla jonnakas, tujukas või väsinud. Kindlasti tuleb lastehoiust koju jõudes varuda aega, mis kuulub vaid lapsele.

Küsimuste, murede ja rõõmude korral suhtleb vanem lastehoiu töötajatega, et koostöö laabuks ja et lapse hoiuga alustamine oleks meeldiv kogemus kõigile osapooltele.

Võta meiega ühendust

Hansu ja Grete lastehoid asub Linnavere tee 3, Soinaste küla, Kambja vald, Tartumaa (Linnavere hariduskeskuses (endine Rehe hotell) ja Raadi filiaal asub Kaupmehe 4-3, Raadi alev, Tartu vald, Tartumaa.