töötajad

Juhatus:

Aliis Lemkov & Gea Kängsep – Meie jaoks on kõige kõige olulisem, et meie pisikesed Hansud ja Greted oleksid mõnusas turvalises keskkonnas, kus iga laps saab tähelepanu ja hoolt;  kus iga lapsega arvestatakse (samas silmas pidades rühma üldist heaolu); kus igale nutule reageeritakse ja igale naeratusele vastatakse naeratusega; kus igale küsimusele leitakse aega vastata ja igat edusammu jõutakse märgata ja kiita; kus lastega tegeletakse läbi erinevate mängude, laulude ja tegevuste; kus lapsi julgustatakse ja juhendatakse endaga ise hakkama saama (ise sööma ja riietuma, potil käima); kus lastakse lapsel olla laps, aga samas seatakse piire; kus on hubased ruumid erinevate eakohaste mänguasjadega; kus lapsehoidjate vahel oleks mõnus koostöö ja üksteise mõistmine ning teineteist täiendatakse ja toetatakse; kus iga lapsehoidja tahab lastega töötada ja sobib lastega töötama; kus lapsevanematele antakse asjakohast tagasisidet ja soovitusi ning tehakse ettepanekuid ja koostööd lapse heaolu nimel; kus lapsevanemat kuulatakse, mõistetakse ja lapsevanema usaldus ajapikku võidetakse (ning seda ei kaotata).

Assistent Agnes
Olen oma loomult sõbralik, abivalmis ja tegus pealehakkaja. Armastan detaile ja märkan neid kiiresti. Mulle meeldib, et töötajate muresid ja rõõme kuulates ning aidates rühmasiseseid ettepanekuid ellu viia saan enda iseloomu omadusi ning ellusuhtumist rakendada.
Olles siirast, ausat ja armastust täis keskkonnas, sest lapsed on ühed kõige vahvamad ja armsamad tegelased, on lihtne ja tore tööd teha.

Lapsehoidjad Hansukese rühmas:

Gerli Lepisto – Mulle meeldib minu töö, sest need väikesed olevused on parim osa inimkonnast, kuna neil on rohkem julgust ja pealehakkamist kui suurtel. Üks suur põhjus, miks mulle meeldib lastega tegeleda on mitmekesisus. Väikesed lapsed on nii huvitavad ja kasvavad iga päevaga.

Juta Sarap – Olen rõõmsameelne ,sõbralik ja positiivse ellusuhtumisega. Armastan lapsi ,loodust ja reisimist. Meeldib tegutseda lastega ja näha kuidas nad arenevad ning pakkuda tuge ja hoolt igapäevatoimingutes. Iga päev on tore ja erinev.

Evelin Tiidoma  – Mulle meeldib ütlus: “Kes ei proovi, see ei õpi!”. Ka oma töös proovin sellest juhinduda ja julgustan lapsi uusi asju kogema ning maailma avastama. Hindan kõrgelt kolleegidega koostööd ja oma tööd teen alati säravate silmadega.

Lapsehoidjad Gretekese rühmas:

Kristi Ingver – Olen kohusetundlik ja armastan oma tööd. Mulle väga meeldivad lapsed, sellepärast valisin ka töö lastega. Lähen tööle rõõmuga ja mul on hea klapp lastega. Olen loomult kannatlik ja vaikne. Olen kahe ägeda lapse ema 🙂

Merle Vink – Ma võiksin öelda, et juba väikesest saati olen olnud justkui väike lapsehoidja oma onulastele. Mulle on alati meeldinud lastega tegeleda. Kuigi aastaid töötasin teenindus valdkonnas, siis tulles siia tööle, tegin justkui kannapöörde ja ausalt öeldes parima. Töötades päevast päeva väikestega on mulle kinnitanud, et lapsed on kõige ehedamad pisikesed inimesed. Nende tunded, ütlused on need mis päeva huvitavaks teevad. Ka kodus on mul kasvamas 3 last. Mu töö juures meeldib see, et iga päev on erinev ja eriline. Lastele tahan pakkuda turvatunnet, kui kurb on nende meel ning rõõmustada ja naerda koos nendega.

Jaana Helmelaid – Olles ise kahe lapse ema, tean kui tähtis on usaldus rühma ja lapsevanemate vahel. Igale lapsele jagub hoolt, tähelepanu ja armastust. Võidan kiirelt laste usalduse ja veedame koos toredasti ja lõbusalt aega. Lapsed on ühed siiramad inimesed maailmas, kellega koos kasvada, õppida ja tähtede poole lennata.

Lapsehoidjad Metsatuka rühmas:

Kerstin Loorits – Lastega töötamine on mulle pigem eluviis kui töö. Minu soov on aidata kaasa lapse arengule ning pakkuda lapsele tuge ja hoolt igapäevatoimingutes.  Mul on siiralt hea meel,  et saan osa väikese lapse elust ja kasvust, aidata neid, naerda koos või pühkida pisaraid, kui on raskem hetk. Olen loominguline ja aktiivne inimene, mulle meeldib teha lastega erinevaid tegevusi nii õues kui ka toas.

Herely Lõiv – Loomult olen pigem tagasihoidlikum, kuid ei ole puudu ka sõbralikkusest, abivalmidusest ja headusest, mida jagada lastega. Minu jaoks on oluline, et laps tuleks hoidu rõõmsalt ja tunneks ennast seal hästi.

Kristel Niinemägi – Minu eesmärk lastehoius töötades on pakkuda lapsele turvalist ja hoolivat keskkonda.

Lapsehoidjad Mängumaa rühmas:

Nele Tomberg – Lapsehoidja amet on mulle väljakutse- iga päev on isemoodi. Nii kaua, kuni minus endas jagub lapsemeelsust, loomisrõõmu ja andmisrõõmu on lastega koostegutsemine mulle puhas energialaeng. Mind motiveerib töös lastega enim see, et saan erekonnaväliselt lapse arenemist/kujunemist toetada, olla positiivseks eeskujuks ja suunata neid, tehes vahet heas ja halvas. Lapsed on kord juba nii vahetud, puhtad ja siiralt uudishimulikud.

Maire Hain – Võin rõõmuga öelda, et olen leidnud oma unistuste töö. Laste seltskond toob mulle suurt rõõmu, sest nad on kõige siiramad ja suudavad isegi kõige hallima päeva muuta päikeselisemaks ning soojendada südant. Väikelastega töötades puudub igapäevane rutiin, kuna iga päev on täis uusi üllatusi ja seiklusi. Minu hobideks on lugemine ja matkamine. Lugemine pakub mulle vaimset rikastumist ning matkamine annab võimaluse avastada ja ühenduda looduse ilu ning rahuga.

Marleen Viinapuu – Olen lastega töötanud pikka aega ning olen aru saanud, et see ongi see, mida ma teha tahan. Olgu lapsel hea või veidi kehvem päev, ikka leidub see väikene siirus ja rõõmsameelsus igas asjas. Enda lapsemeelsusega teen ka kõige igavama tegevuse lapse jaoks kaasa haaravaks. Leian lastega kiirelt ühise keele ning mul on nendega hea klapp.

Lapsehoidjad Tähesära rühmas:

Aveli Täht – Olen alati mõelnud, et tahaks töötada lastehoius ja nüüd ongi mõte teoks saanud. Meeldib vaadata kuidas lapsed arenevad ning sellele kaasa aidata. Iga nende edasiminek toob naeratuse näole. Olles ise kolme aastase preili ema, tean kui oluline on lapse jaoks turvatunne ja kannatlikus. Vaadates iga hommik neid siiraid ja ausaid pisikesi tegelasi, tunnen, et teen õiget asja. Lastega töötades meeldib, et igapäev on erinev, et saan olla neile toeks nende rasketel hetkedel kui ka koos nendega naerda.

Eve Taavelt – Olles ise kasvanud suures peres siis tean kui tähtis on turvatunne, hool ja armastus. Olen ise rõõmsameelne, julge ja siiras seega usun, et koos lastega saame luua midagi ilusat ja suurt.

Kristin Laurson – Töö lastega meeldib mulle kuna see pole üksluine ja ma tunnen rõõmu iga pisema oskuse üle mida laps koos minuga õpib. Samamoodi õpin ka ma ise midagi uut, kuna lapsed ja situatsioonid on erinevad. Lapsed toovad igasse päeva palju rõõmu ja naeru.

Lapsehoidjad Kuukiirte rühmas:

Laura-Liis Hallik – Lapsed on minule justkui hingeravim. Mulle meeldib lastega tegeleda, nendega suhelda sest nende fantaasiatel ei ole piire, mis teeb vestlused väga huvitavaks. Minu eesmärgiks on pakkuda lapsele turvatunnet hoius, teha tema päev võimalikult lõbusaks. Viia läbi arendavaid tegevusi läbi lõbu, et lapsel oleks huvi teha kaasa. Olen ise väga energiline, rõõmsameelne ja kannatlik. Valisin lapsehoidja ameti just nende laste pärast. Saaksin aidata neil areneda turvalises keskkonnas, lasta nende fantaasiatel lennata ning nendega koos tantsida ja laulda.

Melani Uibo – Lastega olen alati hea klapi saanud. Mul on seitse aastat noorem vend, keda ikka vahel valvasin kui ema mõne toimetusega hõivatud oli. Ka on meie suures suguvõsas palju pisikesi poisse ja tüdrukuid, keda alati hea meelega hoian. Lastehoius hindan kogenumate kolleegide nõuandeid, et pakkuda järjest paremat ja usaldusväärsemat teenust. Iga lastehoius töötatud päev kinnitab, et olen teinud õige valiku. Tunnen rõõmu igast poisist ja tüdrukust, kellele saan igapäevaselt uusi oskusi jagada, hellust ning turvalisust.

Egle Kukumägi – Lastega töötamist alustasin umbes 4 aastat tagasi lastekodus. Seal jõudsin mõistmiseni, et tahan ka edaspidi lastega töötada. Lastega on mul alati olnud hea klapp ning lastehoius on mind kiirelt omaks võetud. Igapäevast motivatsiooni aitab üleval hoida see, kui hommikul astud lastehoiu uksest sisse ja vastu vaatavad laste säravad silmad ja naeratavad näod.

Lapsehoidjad Raadi filiaalis:

Evelin Vahtramäe – Töötades lastega, tunnen, kuidas süda täitub rõõmuga. Lapsed õpetavad mulle kuidas olla parem inimene ja ema. Iga päev samm-sammult läbi mängu õppimine ja kasvamine loob omavahelise usalduse. Olen arvamusel, et tuleb lasta lapsel laps olla ja uskuda temasse, siis usub ka laps iseendasse! Usk saadab korda imesid.

Moonika Makke – Lapsehoidja koolituse läbimisel leidsin oma unistuste töö. Motivatsiooni ja töörõõmu aitavad üleval hoida siirad ja särasilmsed lapsed, kellega me igapäevaselt koos kasvame. Saan nende arenguteele igapäevaselt panuse anda ning sellega toetada tööl käivaid lapsevanemaid.

Asendajad/lapsehoidjad rühmades:

Svetlana Ivanova – Iga rühma lapsed on nii toredad, armsad, nutikad. Neil kõigil on oma iseloom. Tööle tulles on just lapsed need, kes teevad tuju veel paremaks. Leian kiiresti lastega ühise keele, läbi mängu, raamatute ja jutu. On puhas rõõm väikseid päiksekiire abistada, õpetada, lohutada ja kallistada.

Võta meiega ühendust

Hansu ja Grete lastehoid asub Linnavere tee 3, Soinaste küla, Kambja vald, Tartumaa (Linnavere hariduskeskuses (endine Rehe hotell) ja Raadi filiaal asub Kaupmehe 4-3, Raadi alev, Tartu vald, Tartumaa.